herb lazisk

35 lecie Zespołu Śpiewaczego “Kalina”

herb lazisk

Za sprawą Św. Cecylii, która ma swoje święto dnia 22 tego miesiąca, listopad to miesiąc śpiewaków, muzyków. W tym czasie zespoły muzyczne oraz śpiewacze mają swoje święto. Zespół „Kalina” również świętował, tym bardziej, że w tym roku przypada 35 – lecie istnienia. Z poślizgiem, bo 28 listopada tego roku odbyły się obchody jubileuszowe. Honorowymi gośćmi były chóry „LUTNIA” z Lutyni Dolnej i „HASŁO” ze Skrzeczonia – dzielnica Bogumina z Czech. Dodać należy, iż Zespół „Kalina” od wielu, wielu już lat współpracuje z chórami z za Olzy. Ponad 20 lat z chórem „Lutnia” gdzie instruktorem jest Pan Władysław Rusek, a kierownikiem Pani Maria Sztwiertnia. Około 7 lat z chórem „Hasło” gdzie instruktorem jest Pani Irena Szeliga a kierownikiem Pani Beata Grzebień. Oba chóry uświetniły uroczystości w kościele parafialnym w Łaziskach w czasie Mszy Św. jak i na scenie w sali OSP. Oprócz gości z Czech, swoją obecnością uroczystości zaszczycili: Poseł na Sejm obecnej kadencji – Pan Krzysztof Gadowski, Wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk, z- ca Wójta Tomasz Kasperuk, z – ca Przewodniczącego Rady Gminy Godów Zygmunt Skupień, Proboszcz Parafii w Łaziskach – ks. Antoni Brzytwa, Sołtys Łazisk – Elżbieta Szatoń, Henryk Grzonka z małżonką, Dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego – Jolanta Janeta, Kierownik Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki – Tatiana Stopyra, p. Jarosław i Małgorzata Widenka, delegacja chóru „Absolwent”, koleżanki z K.G.W. na czele z Panią Teresą Wojaczek, Prezes O.S.P. Zbigniew Klimek, Radni Gminy – Zbigniew Gajek oraz Michał Kuczak,koleżanki i koledzy którzy z przyczyn zdrowotnych, rodzinnych nie są już członkami zespołu. W trakcie uroczystości Zespół został uhonorowany złotą odznaką za Zasługi dla Województwa Śląskiego 2018 roku. W dalszej części spotkania Kier. Zespołu Danuta Gajdosz przedstawiła pokrótce najważniejsze osiągnięcia zespołu. Został pokrojony tort jubileuszowy odśpiewano „ sto lat”, posłuchano występów chórów z Czech i zespołu „Kalina, a potem dyskusjom i rozmowom nie było końca. Wieczór minął w miłej atmosferze.

W zakładce Organizacje społeczne Kalina Kronika została umieszczona kronika Zespołu Śpiewaczego. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Zapraszamy do Galerii